Tv8 Canlı izle, Özellikle de başarılı programcı Acun Ilıcalı’nın kanalı satın alması ile kanal daha da çok büyüyerek en çok izlenen birçok kanal arasına girmeyi başardı.TV 8 Hakkında

22 Şubat 1999 tarihinde kurulan ve kurulduğu günden itibaren profesyonel bir yayıncılık anlayışı ile hizmet veren TV 8, MNG Medya Grubu tarafından izleyicilere sunulmuştur. 2003 yılına kadar MNG Medya Grubu bünyesinde yer alan TV 8, 2003 yılında Acun Medya tarafından satın alınmış ve yayın politikası içeriği kökten değiştirilmiştir. Kurulduğu günden itibaren klasik bir televizyon kanalından çok farklı içerikler ile yayın politikası belirlemiş olan TV 8, 2013 yılından itibaren eğlenceli mizah anlayışı ile yayın yapan bir televizyon kanalı haline gelmiştir. Acun Ilıcalı tarafından telif hakları satın alınmış olan uluslararası yarışmalar, eğlence programları ve mizah programları ile farklı formatların Türk versiyonlarının yayınlandığı kanalda başta O Ses Türkiye, Survivor, Yemekteyiz, Gel Konuşalım, Sekizde Sağlık, Oynat Bakalım gibi köklü programlar izleyicilere sunulmaktadır.

İzleme Seçenekleri

Yayın anlayışı olarak Türkiye sınırları içerisinde yayın yapan ulusal bir kanal olan TV 8, aynı zamanda Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyeti, İran sınırları içerisinde de yayın yapmaktadır. Kanalın genel merkezi İstanbul Sarıyer ilçesinde bulunmakta olup kanal bünyesine TV 8,5 ve TV 8 int kanalları da kardeş kanal olarak yayın yapmaktadır. Başta Dsmart olmak üzere Digiturk, filbox, Türksat 4A, kablolu yayın, Türksat 3A üzerinden de hizmet veren bir yayın kanalı olan TV 8, tüm yayın platformalar üzerinden yayın hizmeti vermektedir. Acun Ilıcalı tarafından 2013 yılları satın alındıktan sonra yayın içerikleri değiştirilen ve eğlence, mizah temalı programların yer aldığı kanalda aynı zamanda 2016 yılında NBA gece maçların yayınları da yapılmıştır. Günümüzde televizyonculuk anlayışına damga vurmuş önemli programların yer aldığı kanalda Bu Tarz Benim O Ses Türkiye gibi reytingi yüksek olan ve Türk izleyici kitlesinin yoğun talep ettiği programlar yapılmıştır. Her yıl devam eden O Ses Türkiye, Survivor, Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi programlar ile yayın hayatına devam eden Tv 8 günümüzde reyting rekorları kıran bir kanal haline gelmiştir. Gündüz kuşağında eğlenceli videoların yer aldığı Oynat Bakalım programı ile keyifli bir şekilde tv izleme imkanı sağlamaktadır.

TV 8 Dizi ve Programları (2022)

Canım Annem

İlk bölümüyle 14 Şubat Pazartesi izleyici karşısına çıkan Canım Annem, hafta içi her gün 14.45’te TV8 ekranlarında yayınlanıyor. Stellar Yapım ve Saran Studios ortaklığı ile hayat geçen dizinin yönetmenliğini Yasemin Erkul Türkmenli ve Ece Tahtalıoğlu Pertez yapıyor. Dizinin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasında Erol Gedik, Selin Sezgin, Geze Işık Demirel, Serdar Yıldırım gibi isiler yer alıyor. Dizi, annesini bir kazada hayatını kaybeden küçük Zeynep’in yaşadığı acı sebebiyle kalbi durmak üzereyken annesine tıpa tıp benzeyen Nazlı isimli bir kadına tutunma hikâyesini işliyor.

Survivor 2022: All Star

15 Ocak 2022 tarihinde başlayan programın sunuculuğunu Acun Ilıcalı ve Murat Ceylan yapıyor. Acun Medya imzalı programın çekimleri Dominik Cumhuriyeti’nde gerçekleşiyor. Gönüllüler ve Ünlüler ekiplerinin kıyasıya yarıştığı program TV8 ekranlarını en çok izlenenleri arasında yer alıyor. Programın eski versiyonlarındaki dokunulmazlık, iletişim, ödül, SMS oylaması ve pota gibi uygulamalar devam ederken, geçen yıllardan farklı olarak bir de Sürgün Adası bulunuyor.

10 Yaş Genç

Her Pazar saat 09.45’te TV8 ekranlarında yayınlanan 10 Yaş Genç isimli program gençleşmek ve güzelleşmek üzerine kurulu bir konsept izliyor. Sunuculuğu estetisyen Selda Gamzeli’nin yaptığı programa katılmaya haz kazanan kadınlar, sonunda yepyeni bir görünüme kavuşuyor. Güzel yarışması tadındaki programda yayınlanan röportajlar ise ayrı bir renk katıyor.

Bir Yemek Olsan

Her Cumartesi saat 09.45’te TV8 ekranlarında yayınlanan Bir Yemek Olsan isimli programın sunuculuğunu ünlü şef Türev Uludağ yapıyor. 27 Kasım 2021 tarihinden bu yana izleyici ile buluşan program “Bana kim olduğunuzu söyleyin, size hangi yemek olduğunuzu söyleyeyim” sloganı ile yayınlanıyor. Gastronomi ile psikolojiyi birleştiren programa araştırmacı Mehmet Yıldırım eşlik ederken, birbirinden ünlü konuklar ağırlanıyor.

Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa

Hafta içi her gün saat 08.30’da TV8 ekranlarında canlı olarak yayınlanan Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa isimli programda birbirinden ünlü konuklar ağırlanıyor. Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt’ın sunumu ile hazırlanan programda samimi ve neşeli sohbetler gerçekleştiriliyor. Magazin haberlerinden özel dosyalara, gündemden çeşitli dedikodulara kadar konuşulmayan konu kalmıyor.

MasterChef Türkiye

Acun Ilıcalı yapımcılığında ülkemizde seyircilerle buluşan MasterCheff Türkiye, İngiltere yapımı bir yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun oluşturduğu jüriyle birlikte yemek yapmanın yanı sıra izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşatan MasterCheff Türkiye, sürekli gündemde olan bir yarışma programıdır. Her pazartesi, salı ve çarşamba izleyebileceğiniz bu program sayesinde hazzınızın doruklarına ulaşabilirsiniz.

TV 8 Biten Dizi ve Programlar

Kırmızı Oda

Yönetmenliğini Cem Karcı'nın yaptığı bu muazzam dizi, son günlerde televizyonun en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor. Madalyonun İçi romanının diziye uyarlanmış hali olan Kırmızı Oda'nın başrol karakteri Binnur Kaya'dır. Gerçek hayat öykülerini konu edinen ve bizlere de hayat dersi veren bu dizi her cuma günü saat 20.00'de TV8 ekranlarında karşımıza çıkıyor.

Doğduğun Ev Kaderindir

İzleyiciler tarafından yoğun ilgi görev Doğduğun Ev Kaderindir dizisi, her çarşamba günü TV8'de yayınlanıyor. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kendi kitabındaki hikayesinden uyarlanan bu dizi Mehdi ve Zeynep'in aşk hikayesini konu alıyor. İkisinin de hayatı berbattır lakin birbirlerini gördükleri andan itibaren hayatlarını birleştirirler be kendilerini birbirlerine ait olarak görürler.

Jet Sosyete

BKM Yapım imzalı sit-com türündeki Jet Sosyete dizisinin senaryosunu Gülse Birsel kaleme alıyor. Yayın hayatına 10 Şubat 2018 tarihinde başlayan dizinin yönetmen koltuğunda Hakan Akgül yer alıyor. Başrol oyuncuları arasında ise Gülse Birsel, Derya Karadaş, Cengiz Bozkurt, Hasibe Eren ve daha çok sayıda ünlü isim yer alıyor. Dizi Özpamuk Tesktil’in varisi Ozan’ın babası tarafından şirketteki müdürlük görevinden alınarak, yerine alt kademelerdeki Yaşar Yüksel’i getirme hikâyesine odaklanıyor. Yüksel ailesi kendilerini ispatlamak isterlerken, bir taraftan da jet sosyeteye dâhil olmaya çalışıyor.

Survivor

Survivor, Türkiye’deki büyük bir izleyici kitlesini ekran başına kilitleyen, Acun Ilıcalı’nın sunumuyla gerçekleşen bir yarışma programı. İki farklı grubun çeşitli ödüller için bir adada verdikleri mücadeleye dayanan yarışma, pek çok sinir krizine, kavgaya ve bazen de aşka sahne oluyor. Türkiye’nin en sevilen yarışma programlarından biri olan Survivor yeni bölüm ile her hafta TV 8 ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor.

O Ses Türkiye

O Ses Türkiye, birbirinden yetenekli yarışmacılar, söyledikleri şarkılarla jüri üyeleri tarafından seçilmeye çalıştıkları bir yarışma programı. Programın bugüne kadar çok sayıda ünlü jüri üyesi oldu. Bugün ise jüri üyesi konumunda Hadise, Murat Boz, Beyazıt Öztürk ve Ebru Gündeş bulunuyor. Yarışmacılar, her hafta birbirinden güzel şarkılarla ekrana geliyor. Sevilen yarışma programı O Ses Türkiye yeni bölüm ve yeni şarkılar ile TV 8’de!

Doya Doya Moda

Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu, Uğurkan Erez ve Banu Noyan'ın jüri koltuklarını doldurduğu bu program sayesinde modanın doruklarına ulaşabilirsiniz. Büyük bedenli olan kilolu 7 kadının, kendilerini moda için en iyi olma yolunda yarıştıkları bu yarışma programında tüm yarışmacılar birinci olmak için uğraşıyor. Hafta içi her gün TV8'de yayınlanan Doya Doya Moda programı en popüler TV programları arasında yer alıyor.

Bir Bilen Bir Pişiren

Her pazar 09.45'te izleyicilerle buluşan Bir Bilen Bir Pişiren programı, Ebru Erke'nin müthiş sunumuyla izleyicileri ekrana kilitliyor. En sevilen TV programlarından olan Türev Uludağ ve Ebru Erke, her bölümde farklı şehirleri hatta ülkeleri ziyaret ediyor ve her ülkenin kendisine has lezzetlerini tadıyorlar. Keyifli bir şekilde izleyeceğiniz bu program yine reyting listelerinin başında yer alıyor.

Apartmanlar Yarışıyor

Ümit İbrahim Kantarcılar'ın sunuculuğunu yaptığı Apartmanlar Yarışıyor programı TV8 kanalında izleyicilerle buluşuyor. En iyi yemeği ben yaparım diyen iki farklı apartman kendi takımlarını kuracak ve akşamları güzelce sofra hazırlayacakla. İki apartman da birbirine büyük rakip ve en güzel yemeği yapan apartman takımı büyük ödülü kazanacak. Hafta için her gün 16.15'te televizyonlarınızı açarak TV8'i izlemeyi aksatmayınız.