Patrona Halil isyanda yaşanan olayların görünmeyen yönlerinin anlatıldığı "Osmanlı’da Derin Devlet" dizisi, 11 Nisan Perşembe günü 19.55’de STV’de başlıyor.

Daha önce TRT 1'de "Bir Zamanlar Osmanlı - Kıyam" ismi ile izleyici karşısına çıkan dizi oyuncu kadrosunun büyük bir kısmını koruyarak yeni ismi ile STV'de ekrana geliyor.

Oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizide başlıca rolleri Orhan Kılıç, Hazım Körmükçü, Sinem Öztufan, Mehmet Atay, Mehmet Aslan, Adnan Koç, Özge Sezince, Saydam Yeniay, Yılmaz Şerif, Leyla Göksun, Cem Uçan, Emrah Elçiboğa, Tuğçe Karaoğlan, Nurettin Sönmez, Hasan Yağız, Muhammed Cangören, Perihan Savaş, Erkan Taşdöğen, Erdoğan Ünlü, Elit Çam, Murat Makar, Duygu Palamutçu gibi birbirinden başarılı oyuncular canlandırıyor.

Dizinin hikayesei kısaca şöyle:

Sürgündeki Acem Şahı Tahmasp tahtına oturur oturmaz Osmanlı’dan kaybettiği toprakların iadesini isteme küstahlığında bulunur. Bunun üzerine Padişah III. Ahmet Han, Lale Devri şairi Nedim’in meşhur beyitiyle bu duruma şöyle yanıt verir; “Bu Şehri İstanbul ki bi misli bahadır / Bir tek taşına bütün Acem mülkü Fedadır.” Oysa Şah çoktan İstanbul’a adamlarını yerleştirmiş, hedefi Padişah ve Damadı Nevşehirli İbrahim Paşa olan bir isyan hazırlığına başlamıştır.

 Oldukça iddialı bir şekilde izleyici karşısına çıkan Osmanlı'da Derin Devlet dizisni her perşembe 19:55'de STV'e izleyebilirsiniz!


Yorum Gönder

 
Top