Labirent 05 Eylül 2012 Çarşamba 20:00 Kanal D

Yapım : Türkiye
Yönetmen : Tolga Örnek.
Oyuncular: Meltem Cumbul, Timuçin Esen, Umut Kurt, Melike Güner, Rıza Kocaoğlu, Ozan Bilen, Cem Bender, Sarp Akkaya, Altan Gördüm ve Erdal Küçükkömürcü

Ülkenin en dikkat çekici şehri İstanbul'da, günün en işlek saatlerinden birinde büyük bir bomba patlar. 35'i yabancı 95 kişi hayatını kaybeder. Aralarında İngiliz ve Amerikan vatandaşları da olunca bu büyük eylem Türkiye'den Londra'ya ve Washington'a şok etkisi yapar. Yeni ortaya çıkan bir terör örgütü saldırıyı üstlenir.

Türk İstihbaratı, Ortadoğu'yu kaosa sürükleyecek ikinci ve daha büyük bir saldırıyı önlemek amacıyla Labirent kod adlı bir operasyon başlatır.
Türkiye artık teröristlerin ve Türk, Amerikan ve İngiliz istihbarat teşkilatlarının savaş mekanına dönüşür. İstanbul'dan Mardin'e, Frankfurt'tan Kuzey Irak'a uzanan coğrafyada bu mücadele, herkes açısından farklı anlamlar taşımaktadır.
Türk İstihbarat'ının iki önemli ismi Fikret (Timuçin Esen) ve Reyhan (Meltem Cumbul) bir yandan bu ciddi görevde beraber yer alırken, diğer yandan da yaşadıkları ortak zorluklara göğüs gereceklerdir... Timuçin Esen ve Meltem Cumbul'a Sarp Akkaya, Rıca Kocaoğlu ve Umut Kurt'un eşlik ettiği, Türk-Alman yapımı olan filmin yönetmeni Tolga Örnek.

 
Top