Ejder Kapanı 16 Mart Cuma Saat 23:20'de ATV'de
Çocuk tecavüzcülerini öldüren bir katilin izinde adalet kavramının sorgulandığı filmde, iki deneyimli dedektif Abbas ( Uğur Yücel ) ve ' Akrep ' Celal ( Kenan İmirzalıoğlu ) bir seri katilin peşine düşerler. Katilin kurbanları aftan yararlanıp çıkan sübyancılardır. Eldeki ipuçları askerden dönen Ensar'ı ( Nejat İşler ) işaret etmektedir.

Yönetmen: Uğur Yücel
Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Ozan Güven, Uğur Yücel, İlker Aksum, Ezgi Mola, Berrak Tüzünataç, Ceyda Düvenci, Ahmet Mümtaz Taylan, Barış Küçükgüler, Hakan Boyav, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Sırrı Süreyya Önder, Ayşenil Şamlıoğlu, Hikmet Körmükçü, Kemal Topuz, Sanem Öge, Kadir Kandemir, Barış Kaçkar, Bülent Yaşık, Ilkem Aksu

Ejder Kapanı Filmiyle ilgili yorumlar

Türk sinemasinin kendini asabilip cok basarili olabilecegini kanitlayan ender filmlerden biri..

Seyrettiğim birkaç hayal kırıklığı Türk filmi sonrasında ağzımın tadını yerine getiren bir film oldu. Başlangıçta klişe ve standart iken ilerledikçe ve konu aydınlandıkça yavaş yavaş sindirmenizi sağlayan, farklı öğelerle doldurulmuş, olması gereken kasveti ve duyguyu yeterince kullanmış ve sonunda çok farklı tatları bırakan sıradanın dışında bir yapım olmuş.

Bence güzel olmuş sıradışı yani hiç tahmin edemiyor insan filmin sonunu öyle diyim izlenmesi gerekir

Yorum Gönder

 
Top