Türkiye'nin önde gelen televizyon kanalları Van için tek yürek oldu. “Van İçin Tek Yürek” adlı ortak yardım kampanyası yayını ile felaketin yaraları sarılıyor.

Beyaz TV, NTV, Star, Kanal D, ATV, Fox, TNT, Kanal 24, A Haber, CNN Türk ve Kanaltürk, 'Van İçin Tek Yürek' ortak yardım kampanyası canlı olarak ekrana geliyor.

Toplanacak yardımlar, Başbakanlık’ın açtığı “Van Depremi İnsani Yardım” hesaplarına bağışlanacak.

Beyazıt Öztürk, Şebnem Sunar Küçük, Cem Öğretir ve İrfan Değirmenci’nin sundukları program, şu anda Beyaz TV, NTV, Star, Kanal D, ATV, Fox, TNT, Kanal 24, A Haber, CNN Türk ve Kanaltürk'den canlı olarak ekrana geliyor.

Van’a canlı bağlantıların yapıldığını ve deprem bölgesinden görüntülerin ekrana gediğii programa konuk olacak isimlerin bazıları şöyle: Beren Saat, Engin Akyürek, Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil, Ayça Bingöl, Aras Bulut İynemli, Emir Berke Zincidi, Farah Zeynep Abdullah, Meral Çetinkaya, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Songül Öden, Özge Özder, Evrim Solmaz, Serhat Tutumluer, Sevil Atasoy, Sinan Çalışkanoğlu, Orçun Kaptan, Zahide Yetiş, Aytuğ Kolankaya, Erdem Yener, Hakan Yılmaz, Pınar Altuğ, Özgür Ozan, Şevket Çoruh, Zeynep Beşerler, Bülent İnal, Şebnem Bozoklu, Ayşenil Şamlıoğlu, Aydan Şener, Tarık Tarcan, Burcu Kara, Oya Başar, Berna Laçin, Erol Evgin, Acun Ilıcalı, Ertem Şener, Saba Tümer, Kubat, Funda Arar, Hadise, Emel Sayın, Sertab Erener ile Kızılay Başkanı Ahmet Lütfü Akar.

0800 219 20 21 no’lu ücretsiz bağış hattı da bu akşam saat 19.00’dan itibaren aktif hale gelecek ve yardımseverler, ücretsiz olarak arayabilecekleri bu hattan diledikleri miktarda bağışta bulunabilecekler.


Yorum Gönder

 
Top