Kanal 7'deki kandil programı Eyüp Sultan Camii'nden 21.15'te ekrana gelecek. Tanınmış hafızların iştirak edeceği programın duasını Necmettin Nursaçan yapacak.

Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki programda İslam coğrafyasından gelen çocuklar Türkçe, İngilizce, Boşnakça, Arnavutça ve Arapça naatlar okuyacak. Okunan ilahilerde Orhan Hakalmaz, Erhan Güleryüz, Mustafa Demirci gibi sanatçılar öğrencilerle düet yapacak. Saat 19.30'da başlayacak program TRT HD'den de verilecek.

TRT 1, TRT Avaz ve TRT Anadolu'nun ortak yayınlayacağı mevlid programı, 21.05'te Bursa'daki dünyanın en geniş kubbeli camii unvanına sahip Edebali Camii'nde gerçekleştirilecek.

Mehtap TV'de saat 18.25'te Mukaddes Emanetler Belgeseli, 21.30'da Kandil Özel programı, 23.00'te Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Mirac'ı anlattığı Kırık Testi, 23.30'da ise Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki program yayınlanacak.

Kanal A'da Necip Karakaya'nın sunduğu programda İsmail Karagöz ve İsmail Karakaya, Miracı anlatacak. 21.30'daki programda Kur'an-ı Kerim ve ilahiler de okunacak.

atv'de saat 23.00'te yayınlanacak Miraç Kandili Özel programını Nihat Hatipoğlu sunuyor.

Dost TV'de Kandil Özel programı 20.00'den imsak vaktine kadar sürecek. Sohbetlerin ardından 22.30'da izleyenlerin duaları ekrana taşınacak. 00.00'da ise okunan hatimlerin duası yapılacak.

Dünya TV, Muş Yeni Camii'nden canlı yayın yapacak. Muş Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği ve İl Müftülüğü işbirliği ile düzenlenecek programda Kürtçe mevlit okunacak.

Yorum Gönder

 
Top