2011'de Formula 1 yayınlarını size uaştırmaya çalıştık fakan 2012'de Formula 1 yayınlarını 3 yıllığına D-Smart aldı... D-Smart'ın internet üzerinde yayını olmadığı için sitemizde yer almamaktadır. Yayınları sunacak olan Serhan Acar'ın yayın hakkındaki açıklaması...

Sonunda yayıncı kuruluş belli oldu. Kasım ayındaki Brezilya GP’sinden bu yana, her gün bu soruyu mutlaka aldım: ‘F1’i kim yayınlayacak ve sen sunacak mısın?’ Twitter, Facebook mesajları, e-postalar, tanıdıklardan gelen telefonlarda hep aynı şey soruldu. Ben de ısrarla Şubat sonundan önce yayıncı kuruluşun belli olmasını beklemediğimi söyledim. Gerçekten de öyle oldu; tıpkı 2005 CNN Türk ve 2009 TRT anlaşmaları gibi 2012 sezonu için de yayın anlaşması son haftada neticelendi.

Öncelikle bu yazdıklarım, kesinlikle D Smart adına resmi bir açıklama olarak algılanmasın. Kanal yetkilileriyle yaptığım görüşmelerin ardından aldığım bilgileri sizinle paylaşıyorum sadece. Formula 1’in yeni adresi Smart Spor, yani D Smart 77. kanal oldu. D Smart, 2014 sezon sonuna kadar üç yıllığına yayın haklarını almış durumda. Yapılan anlaşmaya göre, canlı yayınlar sadece Smart Spor kanalında yapılacak. Yayın normalde HD formatında yayınlanacak. Ancak bana söylenene göre HD receiveri olmayan, fakat D Smart abonelik paketinde Smart Spor 77. kanalı izleyenler de, standart çözünürlükle F1 yayınlarını seyredebilecekler.

Formula 1'i uydu üzerinden bazı yabancı kanallardan izleyebilirsiniz.

Almanya: RTL, Avusturya: ORF 1, Macaristan: Magyar Televizio (MTV), Azerbaycan Idman TV, Bulgaristan: TV+ Bulgaria

Yorum Gönder

 
Top